טיפול משפחתי בצפון - מאיה אמיתי כץ – יוצרים מציאות
ניוזלטר
X

ניוזלטר

אנו שונאים ספאם ופרטיך לא יעברו לאף גורם חיצוני

נעים מאוד להכיר

שלום, שמי מאיה, אני עובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית מוסמכת. אני עובדת עם משפחות זוגות ובטיפול פרטני. מטפלת בפוסט-טראומה.
מאיה אמיתי כץ
הדרכת הורים , פסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול משפחתי
צרו עימי קשר
X

צרו עימי קשר

אודותי

שמי מאיה, אני מתגוררת בישוב הקהילתי מנוף ומזה למעלה מעשור עוסקת בטיפול משפחתי, זוגי ופרטני.

בעבודה שלי עם האנשים אותם אני פוגשת אני נשענת על האמונה וההבנה שאנו יצורים חברתיים וכי מתוך הקשרים החברתיים אנו צומחים ומתפתחים. אני מאמינה כי כולנו עוברים משברים בחיים, מסוגים ובעוצמות שונות ואלו שבים ומעלים בנו שאלות רבות של משמעות, ערך עצמי, איכות הקשרים בהם אנו נמצאים ועוד. קשר טיפולי – בין אם הוא נעשה באופן פרטני, זוגי או משפחתי נוגע בחיפוש המענה לשאלות אלו ובו זמנית מגביר את החוסן הקיים בנו. לעיתים עלינו ללמוד לחיות ללא תשובות לחלק מן השאלות, בתקופות מסוימות.

אני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (אוניברסיטת תל-אביב) ותואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות בתחום הטיפול המשפחתי (אוניברסיטת חיפה) ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם האגודה לטיפול משפחתי.

כיום אני עובדת בקליניקה פרטית בישוב מנוף וכן בתל"ם (רשת מכונים בפריסה ארצית המתמחה בטיפולים רגשיים ואבחונים פסיכולוגיים) בסניף באורנים ובסניף בכרמיאל. החל מנובמבר 2016 אתחיל להדריך קבוצת הדרכה בתוכנית לטיפול הנעזר בבע"ח באורנים וכן אתחיל לעבוד כמטפלת משפחתית במרפאה להפרעות אכילה בבי"ח העמק.

לאורך השנים נחשפתי וליוויתי משפחות עם קשיים שונים – משברים הקשורים לשלבים התפתחותיים טבעיים של המשפחה כגון – לידת ילדים, קשיים בהורות והתאמה בין ההתפתחות האישית של חברי המשפחה לבין צרכי המשפחה כקבוצה. נפגשתי גם עם משפחות החוות משברים נסיבתיים כגון פטירה של הורה, מחלה של מי מבני המשפחה, מצבי סיכון של ילדים ועוד.  

אני פוגשת משפחות, זוגות ויחידים שפונים לטיפול בשעת משבר או כשמרגישים שזקוקים לתהליך של ליווי ותמיכה, תהליך של בירור והבנה עצמית תוך צמיחה והתפתחות.

 

 

בתחומי ההתמחות שלי:

  • עבודה עם משפחות בתהליכי גירושים – עבודה עם אחד או עם שני בני הזוג בתהליך קבלת ההחלטה והבניית המשפחה כשתי משפחות חדשות בה ההורים אינם בני זוג. ליווי ותמיכה בתהליכים הרגשיים המורכבים הכרוכים בתהליך הגירושים.
  • משברים בזוגיות – משברים הנובעים מהתפתחות וצמיחה של בני הזוג או משברים הנובעים מהתמודדות עם מצבים שונים כגון, מחלה של אחד מבני הזוג, בגידות ועוד.  
  • טיפול משפחתי – עבודה עם כל המשפחה הרואה את המשפחה כמערכת ונותנת מקום לכל הקולות השונים – הורים וילדים, תוך חשיבה על מבנה המשפחה – היררכיה משפחתית, גבולות, תקשורת ועוד.  
  • טיפול PE (חשיפה ממושכת) -  טיפול ממוקד בפוסט טראומה. הטיפול המוכרח כיעיל ביותר למצבי פוסט טראומה – הן מהעבר הרחוק והן מאירועים מהתקופה האחרונה. מתאים הן לחשיפה לאירוע טראומטי בודד או כתוצאה ממספר חוזר ונשנה של אירועים.


 מתי פונים לטיפול ואיך יודעים איזה טיפול מתאים לי?

  • פניה לטיפול משפחתי – טיפול משפחתי מתייחס למשפחה כמערכת ונותן התייחסות ומענה לצורכי כל חברי המשפחה. מעצם כך הוא דורש סבלנות וסובלנות לתהליך של שינוי הן ברמה האישית של חברי המשפחה והן של המערכת כולה כיחידה שלמה. הפניה לטיפול משפחתי תהיה פעמים רבות על רקע של קושי של ההורים עם אחד מילדי המשפחה – הילד המרדן; הילד שהקצב שלו לעיתים שונה משל שאר חברי המשפחה – איטי יותר או מהיר יותר; קשיים בהצבת גבולות ותחושה של ההורים כי איבדו שליטה והובלה על 'הספינה המשפחתית'. לעיתים הפניה תהיה בשל נסיבות כגון טראומה או אובדן ברמה המשפחתית והצורך בעיבוד אבל משותף של כל חברי המשפחה יחד; או במצבים של איחוד שתי משפחות לכדי 'משפחה מורכבת' – בה אחד או שני בני הזוג מגיעים לזוגיות עם ילדים מנישואים קודמים ויש צורך ביצירת תא משפחתי חדש. מצב זה מזמן שאלות מורכבות כגון מה מעמד ההורה כלפי ילדי בן/ת הזוג? כיצד יוצרים שפה חינוכית חדשה שמתאימה לכולם?
  • פניה לטיפול זוגי – טיפול זוגי נותן מענה בשעת משבר – כגון בגידה, מריבות תכופות ומחשבות על פרידה. במצבים אלו נסתכל יחד מה מקור הצורך והרצון לבגוד או להיות בקונפליקט מתמשך והאם ניתן לקבל מענה לצרכים אלו בצורה אחרת ומספקת יותר בתוך הקשר.

לא חייבים לחכות למשבר...טיפול זוגי הנו גם תהליך המאפשר חשיבה ובדיקה של משמעות הקשר והציפיות של כל אחד מבני הזוג בתוך תהליכים של שחיקה הנוצרים לאורך זמן, עקב עומס ההורות ולחצי העבודה.

הטיפול הזוגי מאפשר פיתוח של תקשורת, בניית אינטימיות, הבנה יחד של הצרכים של כל אחד מבני הזוג והיכולת של המערכת הזוגית לענות על צרכים אלו.

  • טיפול פרטני – לטיפול פרטני הפניה נעשית סביב קושי מסוים ו/או צורך בשינוי. אלו יכולים להיות מכל מגוון תחומי החיים – קשיים בעבודה, בלימודים, מול בן או בת הזוג ועוד. לעיתים הצורך הוא בתהליך של חשיבה ובירור עצמי – התחברות לעולמי הרגשי וכיצד הוא מושפע ומשפיע, האם קיימים בי דפוסים שאוכל להכיר ואולי אף לשנות? קשיים במצב הרוח, חרדות ועוד.
  • טיפול PE  - טיפול זה מיועד למי שסובל מתסמינים של פוסט טראומה – הן אם הטראומה התרחשה לפני זמן רב או בתקופה האחרונה, וכן אם הייתה חשיפה לאירוע חד-פעמי או לאירועים חוזרים ונשנים. הטיפול הוא טיפול קצר טווח – של עד 20 מפגשים והוא מוכח כיעיל ביותר במספר רב של מחקרים בישראל ובעולם.

בתחילת התהליך יעשה תהליך אינטייק לבירור התאמת הטיפול. 

יצירת קשר
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.