שמרית דרור
ניוזלטר
X

ניוזלטר

אנו שונאים ספאם ופרטיך לא יעברו לאף גורם חיצוני

אימון והעצמה לנוער

שמרית דרור
אימון אישי לחיים (קואצינג), NLP ודמיון מודרך
צרו עימי קשר
X

צרו עימי קשר

נעים מאוד להכיר

“המפתח להצלחה בחיים: תחושת ערך שאינה תלויה בדבר.” - יורם הרפז, פרופסור לחינוך.

אודותי

אימון אישי והעצמת הביטחון העצמית ואהבה עצמית אצל ילדים ונוער

המפתח להצלחה בחיים: תחושת ערך שאינה תלויה בדבר. - יורם הרפז, פרופסור לחינוך

מיומנויות וכישורים חברתיים –

  • התמודדות עם קשיים בלימודים והובלה להצלחה לימודית
  • ניהול ותכנון זמן
  • תקשורת בינאישית במשפחה ועם חברים, הבנת סיטואציות חברתיות
  • השתלבות חברתית בריאה ותקינה
  • התמודדות עם בעיות התנהגות
  • תקשורת במצבי סמכות (צוות בית ספרי והורים).

בוב פרוקטור, אחד מחסידי תחום ההתפתחות האישית וההעצמה לילדים, נערים ומבוגרים – אומר בהרצאת הדגל שלו, כי הוא כל פעם נדהם מההבדל העצום שהוא חש בפגישות האישיות בין עבודה עם מבוגרים לעבודה עם ילדים ונוער.

לדבריו – "בעוד שעם מבוגרים צריך לעבוד קשה כדי לשנות דפוסי התנהגות, דפוסי מחשבה ומצב תודעתי – עם ילדים ונוער כל מה שיש לעשות הוא לעצב אותם מלכתחילה לדפוסים הנכונים".

כמעט כל התנהגות בחיינו היא תוצר של אהבה עצמית, וביטחון עצמי.

כשילד/ נער הינו בעל ביטחון עצמי גבוה– הוא יבחר ביותר פעולות שמובילות אותו להצלחה ופחות ימנע מעשייה ומאמץ – המנעות שנובעת מתוך המחשבה בתת המודע שאומרת לו "למה לי להתאמץ? גם ככה לא אצליח". (כשברוב המקרים הילד לא מודע לכך שמחשבה זו מובילה את הצלחותיו).

כשילד/ נער הינו בעל ביטחון עצמי גבוה, הוא לא יפחד לטעות. הטעות מבחינתנו תהיה רק צעד קטן בדרך של הצלחה.

כשילד/ נער הוא בעל ביטחון עצמי גבוה, הוא לא ירגיש צורך עז להעצים את עצמו על גבי חבריו, לפגוע באחרים, להקניט אותם משום שהוא מרגיש מוקנט – וכך נפגוש בפחות בעיות התנהגות ויותר השתלבות חברתית בריאה ותקינה.

כשילד/ נער הוא בעל ביטחון עצמי גבוה - אמירה כמו "אתה לא יכול" או אפילו מבט בעיניים מהמורה שמשרד זאת, כמעט ולא תהיה נכרת לכך השפעה בשטח ולכן הוא ימשיך להתמקד במה הוא יכול לעשות כדי לשפר את חייו.

כשילד/ נער חש אהבה עצמית פנימית– הוא יסלח לעצמו בקלות מדהימה על שגיאות וטעויות, ופשוט יחייך כשאלו מתרחשות וימשיך הלאה, בלי להלקות את עצמו, להעביר ביקורת על עצמו.
וכשילד חווה את עצמו ברכות תוך קבלה עצמית גבוהה, הוא יקבל יותר את סביבתו והשתלב בה בטבעיות ובקלות.

כשילד/ נער הינו בעל אהבה עצמית יהיה לו האומץ להסתכל פנימה למקומות הדורשים שינוי משום שהחוזקה הפנימית שלו תהיה העוגן עבורו. וכך – גילוי המקומות הדורשים שינוי לא ירעידו אותו, אלא ההיפך, יחדירו בו מוטיבציה להתקדמות.

וכשילד /נער הינו בעל עוגן פנימי של ביטחון ואהבה עצמית – נפגוש הרבה פחות בעיות התנהגות, יותר השתלבות חברתית, יותר הצלחה בימודים – ואת החשוב מכל – ילד מאושר יותר.

שמי שמרית דרור, ואני מאמנת ילדים ונוער להעצמת הביטחון העצמי והאהבה העצמית, שהם, המפתח לשמחה והצלחה חיים. האימון נעשה במספר משולב של כלים מעולם האימון האישי, כולל שילוב מלא במיידפולנס, NLP ודימיון מודרך, שיטות לשינוי דפוסי מחשבה בדרך של שיטת סילבה, ובעיקר במתוך ניסיון אישי.

וכפי שאמר בוב פרוקטור, שלב הילדות הוא הזמן הטוב ביותר לדאוג לכך, כי השינוי לאחר מכן, מורכב וארוך יותר. תהליך אימוני מוצלח אצל ילד – לא פותר רק את השיחות מהמורה, את הבדידות העכשווית של הילד ואת בעיות ההתנהגות – אלא מקנה לו מצב תודעתי ודפוסי התנהגות ומחשבה מצליחים לחיים שלמים.

ילד צריך תמיד מבוגרים מסביבו שיאמינו בו, יתמכו בו ויהיו לו לעוגן, אך אני מאמינה שהמתנה הגדולה ביותר שהמבוגרים יכולים לספק לילד – עוגן פנימי נפשי שיהיה לו עבור עצמו.

מאמנת בפגישות אישיות אחד על אחד, בגבעתיים.

הוראת האנגלית

רכישת שפה חדשה לרוב דורשת ביטחון עצמי. ילדים רבים המתקשים עם השפהלא מבינים, יחד עם הוריהם שמרכז הבעיה הוא שחרור חסם מסויים ופחות המיומנות של הילד. ראיתי כבר מספר מידי של מקרים שהיו בטוחים כי הילד "אבוד" מבחינת רכישת השפה האנגלית ולאחר מספר פגישות איתי משהו מתחיל להשתחרר.

לעיתים רבות מידי, מדובר ממש בסוג של חרדה מרכישת השפה, עד כי היו מקרים בהם פגשתי ילדים ממש רועדים בעת שהם מתחילים לקרא מילה באנגלית.

לא משנה כמה ילמדו אותם, כל עוד הפחד מרכישת השפה לא מוסר, מדובר בעבודה חסרת כל תועלת - "פול גז על ניוטרל".
כמובן – שלאחר הסרת החסמים השונים המשתקפים בפחד וחרדה שמתעוריים בעת שפוגשים בשפה החדשה – יש לרכוש ולהשלים את הומר הנלמד דרך רכישת הידע כמו כולם.

השיעורים הפרטיים איתי משולבים אימון והעצמה והסרת מחסומים הקשורים לקשורים לפחד וחרדה ברכישת ושפה וכן הקניית הידע והתקדמות לימודית.

ניתן לפנות אלי דרך טופס יצירת קשר בראש עמוד זה.

יצירת קשר
המתן

Auto onPageLoad Popup

*אני רוצה לקבל תכנים מעצימים בתחומים הבאים:

כתובת הדוא"ל שתמסרו לא תועבר לכל גורם חיצוני, גם אנחנו שונאים ספאם.